• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odrzańska Odyseja 2018

Ponad 41 metrów długości, niemal 5 szerokości, barka Ż-2107 „Irena” już 27 września zacumuje w Krapkowicach. Zapraszamy na pokład barki, na której prowadzone będą warsztaty, spotkania, wystawy, projekcje filmowe, pokazy, gry terenowe i zabawy.

W 2003 roku berlinkę zakupiła Fundacja Otwartego Muzeum Techniki z Wrocławia. „Irenę” odbudowano i wyposażono w systemy wystawiennicze oraz multimedia służące do realizacji programów edukacyjno-oświatowych. Dziś 80-latka jest w doskonałej formie. Od ruiny ocalili ją wolontariusze z wrocławskiej FOMT. Jest pływającym zabytkiem, prawdopodobnie jedynym w Polsce w całości sterowanym dżojstikiem.

Barka już 17 września wyruszyła w rejs z Wrocławia do Gliwic, by ocalić od zapomnienia dziedzictwo kultury technicznej na Odrze. Fundacja ratuje zabytki i udostępnia je społeczeństwu. Jednym z priorytetów gminy Krapkowice jest „ustawienie żagli na Odrę”, dlatego podobne inicjatywy bardzo chętnie wspiera.

Więcej informacji na stronie http://www.fomt.pl/index.php/projekty/aktualne/odrzanska-odyseja-2018

PDFHarmonogram rejsu .pdf

 

 

Zdjęcia z 2016 roku.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).