• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Premiera haftowanego obrazu

Pierwsza w kraju prezentacja haftu „Zamoyski pod Byczyną” według nieistniejącego już obrazu Jana Matejki.
14 września, godz. 17:00, Galeria Studnia, ul. Młyńska 3.
Na wydarzenie serdecznie zapraszają burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz prezes Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" Adam Holinej.
Nad haftem pracowało pięć osób. Z Opolszczyzny tylko krapkowiczanin Zbigniew Majewski. Obraz ma 191 cm na 315 cm. Oryginał dzieła spłonął w 1944 roku. Pan Zbigniew odtworzył 1/5 obrazu a to oznacza haft na ponad 3 metrach płótna o szerokości 40 cm. Panie Zbigniewie czapki z głów , biorąc pod uwagę, że na kwadrat 2x2 cm igłę trzeba wbić 400 razy. Wielki haft zainicjowali Janina i Adam Panek z Fundacji Wspierania Sztuki im. św. Królowej Jadwigi z Częstochowy.

Zamoyski pod Byczyną_1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).