• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie z seniorami

W środę 12 września w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach odbyło się spotkanie burmistrza Andrzeja Kasiury z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych w gminie Krapkowice oraz z kierownikami jednostek organizacyjnych gminy.

Spotkanie zorganizowane zostało w związku z uroczystymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przygotowaniami tegorocznego „Miesiąca Seniora”.

Przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy Krapkowice przedstawili ofertę wydarzeń kulturalnych, turystycznych i sportowych, zaplanowanych z myślą o najstarszych mieszkańcach Krapkowic i okolicznych miejscowości. Organizatorzy Miesiąca Seniora wysłuchali także propozycji ciekawych zajęć i spotkań integracyjnych zaproponowanych przez przedstawicieli jednostek.

Seniorzy zapoznani zostali także z nowymi zasadami wyborów samorządowych, które odbędą się 21 października oraz  uzyskali informacje  na temat okręgów wyborczych i siedzib obwodowych komisji wyborczych w Krapkowicach.

Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wręczył zebranym pamiątkowe egzemplarze książki „Wielka księga Niepodległości” z okazji nadchodzącego narodowego święta. Jednocześnie zaprosił wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych, seniorów oraz mieszkańców gminy do wzięcia udziału w wydarzeniach upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Złożył również podziękowania wszystkim seniorom z gminy Krapkowice za aktywny udział i bardzo dobrą współpracę przy organizacji miejskich wydarzeń kulturalno-artystycznych. 

Uwieńczeniem współpracy było otrzymanie przez gminę Krapkowice wyróżnienia z rąk marszałka województwa opolskiego w programie "Opolskie dla rodziny".

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów z gminy Krapkowice:

  • Forum Seniorów Województwa Opolskiego,
  • Uniwersytet III wieku,
  • Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
  • Polski Związek Emerytów i Rencistów Policji,
  • Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja”,
  • Krapkowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowo – Turystyczne,
  • Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Na Śląsku Opolskim.

PDFWsparcie dla rodzin i osób starszych w latach 2016-2017.pdf

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).