• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Gmina daje zielone światło

Radni miejscy za przekazaniem działek przy „blaszaku”, a tym samym za rozpoczęciem przebudowy szpitala powiatowego.

6 września na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej na wniosek burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury odbyła się długa rozmowa na temat planów rozbudowy szpitala powiatowego przez krapkowickie starostwo. Podczas sesji przedstawiono śmiałą wizję powiększenia lecznicy. Przed rozpoczęciem inwestycji konieczne jest jednak wyburzenie części tzw. „blaszaka” i przeprowadzenie prac na terenie należącym do gminy Krapkowice. Rozbudowa zakłada bowiem dobudowanie kolejnego skrzydła, w którym znalazłyby się między innymi: nowe oddziały i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.  

Radni, po rozwianiu obaw przez starostę krapkowickiego odnośnie losu firm mających swoje siedziby w „blaszaku”, jednomyślnie wyrazili zgodę na sprzedaż działek należących do gminy. Na razie nie są znane koszty inwestycji ani źródła finansowania szpitala po rozbudowie. Zielone światło dla inwestycji podyktowane było przede wszystkim wspólnym dobrem mieszkańców.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).