• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wspólnie dziękowali za plony

Parafialno-wiejskie dożynki w Rogowie Opolskim zorganizowane przez sołectwa Rogów Opolski i Gwoździce zgromadziły wielu widzów. Obydwa sołectwa przygotowały barwny korowód z platformami o różnej tematyce, najczęściej z humorem. Symboliczny bochen chleba na ręce burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury oraz sołtysa Rogowa Opolskiego Doroty Koczulli przekazali starostowie dożynkowi  Daria i Andrzej Marutowie.

Podziękowanie z plony uświetniły liczne występy artystyczne dzieci i młodzieży lokalnego przedszkola i szkoły podstawowej, a także Krapkowickiej Orkiestry dętej pod przewodnictwem Pawła Wiencka, mażoretek Krapkowickiego Domu Kultury – gupy Axel i Axelki oraz wokalistek z Klubu Piosenki KDK i młodych tancerzy.

Nie zabrakło także konkursu manualnego na ilość nawleczonych na igłę z nitką owoców jarzębiny. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli burmistrz Andrzej Kasiura oraz sołtys Steblowa Paweł Mazurek nawlekając 21 owoców. Dużą dawkę humoru dostarczył kabaret Wesoły Masorz i przyjaciele. Na zakończenie uczestników dożynek rozśpiewali Dominika i Janusz Żyłka.

W imieniu organizatorów oraz Burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego święta plonów w Rogowie Opolskim, a także za wszelką okazaną pomoc.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).