Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku w szkołach gminy Krapkowice zrobiło się gwarno i głośno. Uczniowie w odświętnych strojach, w towarzystwie rodziców lub  dziadków przybyli na uroczystości związane z inauguracją nowego roku szkolnego 2018/2019. Po dwóch miesiącach przerwy wakacyjnej przyszedł czas na pierwszy dzwonek.

W uroczystościach szkolnych wzięli udział przedstawiciele miejskiego ratusza. Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 im.  Jana Brzechwy w Krapkowicach.

Zastępca Burmistrza Romuald Haraf  podczas uroczystości w Publicznej Sportowej Szkole Podstawowej Nr  5 im. Janusza Korczaka w Krapkowicach pogratulował szkole osiągnięcia I miejsca w rywalizacji szkół sportowych na szczeblu wojewódzkim.

życzenia burmistrz.png

W trakcie rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogowie Opolskim dyrektor szkoły dokonał pasowania pierwszoklasistów  na uczniów szkoły. Harald Brol, Sekretarz Gminy wręczył społeczności uczniowskiej komputer, który został ufundowany przez burmistrza Krapkowic za wsparcie projektów lokalnych gminy Krapkowice  oraz za zaangażowanie w działaniach na rzecz Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jolanta Myśluk Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach przekazała w imieniu burmistrza Krapkowic życzenia z okazji nowego roku szkolnego zebranym uczniom, nauczycielom i rodzicom w Publicznej Szkole Podstawowej Nr  1 im. Juliusza Słowackiego w Krapkowicach. Podkreśliła, że nadchodzący rok jest rokiem szczególnym. 11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Radosne świętowanie rozpocznie się już od września. W tym czasie odbędą się spotkania, koncerty, przeglądy artystyczne oraz wjazdy edukacyjne do miejsc pamięci narodowej.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 burmistrz Krapkowic składa najlepsze życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkół.