• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Pożegnanie Lata"

Dobre granie, smaczne jedzenie, akcja charytatywna, narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego i ubieranie Meluzyny. W sobotę na krapkowickim rynku odbyło się „Pożegnanie Lata”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez gminę Krapkowice, Krapkowickie Centrum Dobroczynności, Krapkowicki Dom Kultury oraz Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną.

„Pożegnanie lata” rozpoczął koncert Oder Blass Band. Po orkiestrze na scenie wystąpił Klub Wokalisty działający przy Krapkowickim Domu Kultury. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Powieść ze sceny czytali między innymi: burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura i kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Mirosława Haraf.

O 18:30 rozpoczęła się darmowa degustacja potraw z ziemniaka przygotowana przez Krapkowickie Centrum Dobroczynności. Na stołach królowały: zupa, pierogi z ziemniakami i szpinakiem, pierogi ruskie, kluski śląskie z serem zasmażanym czy babka kartoflana i sałatka bawarska. Kilkaset porcji rozeszło się jak ciepłe bułeczki.

Lato żegnała także Meluzyna. Nową szatę na chłodniejsze dni przygotowała dla krapkowickiej syrenki Elżbieta Gregorczyk. Piękne, kolorowe ponczo powstawało ponad miesiąc.  

Nie zabrakło także wydarzeń towarzyszących dla najmłodszych. Były konkursy, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy i upiększanie krapkowickiego rynku.   

Podczas wydarzenia przeprowadzona została także akcja charytatywna na rzecz Konrada Kajdy. Pieniądze do specjalnych puszek zbierali wolontariusze Krapkowickiego Centrum Dobroczynności.

„Pożegnanie lata” zakończył koncert zespołu „Nandu”, który wykonał piosenki z repertuaru 2+1.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).