[01-02-2013] MAGICZNY CZAS KARNAWAŁU

                                             Magiczny czas karnawału!!

 
   Na całym świecie Nowy Rok rozpoczyna magiczny okres karnawałów. Gorące rytmy samby, barwne korowody weneckich przebierańców - to widoki znane głównie z telewizji. Taki „skrawek świata” postanowiliśmy przenieść do Środowiskowego Domu Samopomocy.
…I tak 24 stycznia Roku Pańskiego w ŚDS-sie odbył się huczny bal karnawałowy. Były balony, własnoręcznie wykonane maski weneckie zdobiące salę, pyszne jedzenie, była świetna muzyka ale to ludzie stanowili o niezwykłości tej imprezy. Uczestnicy wraz z terapeutami już kilka dni wcześniej przygotowywali niezwykłe dekoracje. Na dzień przed imprezą nasza pracownia kulinarna zmieniła się w mały zakład gastronomiczny  produkujący ciasta, sałatki i bigos, których nie powstydziłaby się krytyk kulinarny Pani Magda G.
   Oprawą muzyczną oraz efektami świetlnymi zajął się Pan Leszek Wiklak, który pomimo natłoku spraw i zajęć, wygospodarował czas by uświetnić nasza imprezę. To bardzo ekspresyjna i żywiołowa osoba, która nie pozwalała uczestnikom na dłuższe przerwy, wręcz angażowała do wspólnego wykonywania utworów.  Bawiliśmy się w rytm  najbardziej znanych przebojów.
    Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczestników Domu Dziennego Pobytu, a także rodziny uczestników i ich przyjaciół. W doskonałych humorach spędziliśmy miły i bardzo taneczny wieczór ciesząc się swoim towarzystwem.
   Z niecierpliwością czekamy na następną okazję do tanecznego świętowania.

 

aut.
Karina Porada
ŚDS w Krapkowicach

1.jpeg2.jpeg
 3.jpeg4.jpeg5.jpeg