• PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy przypominamy, że w 2020 roku nie wnosimy opłat za posiadanie psa. Właściciele czworonogów, którzy już dokonali płatności otrzymają jej zwrot na konto.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Dożynki Miejsko-Gminne 2018

26 sierpnia odbyły się Dożynki Miejsko-Gminne. W tym roku rolnicy, samorządowcy i mieszkańcy gminy dziękowali za plony w Żywocicach. Zakończenie żniw rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. św. Floriana. O 14:00 ulicami miejscowości przeszedł barwny korowód. Sołectwa prezentowały misternie wykonane korony żniwne oraz  tegoroczne plony. Były także pełne humoru i przystrojone z fantazją platformy. „W Żywocicach co roku bocian ląduje, przez to dzieci nam nie brakuje”, „My po żniwach balujymy, na weselu się bawiymy (plisowania oryginalna)”, „Ogródki my podlewali to my z nich jakieś plony zebrali”, „Eco żywienie bez wzmacniaczy i dopalaczy. Samo zdrowie” – to tylko niektóre z haseł, jakie można było przeczytać.

Po korowodzie, przy ulicy Średniej rozpoczęła się oficjalna część dożynek. Podczas święta rolników, nie mogło zabraknąć symbolicznego przekazania chleba. Na ręce burmistrza Andrzeja Kasiury przekazali je starostowie dożynek, Bernadeta i Szczepan Brysiowie.

„Dziękuję za ten chleb z tegorocznych zbiorów. Przyjmuję go z wielką czcią i pokorą, obiecuję dzielić go tak, aby nikomu i w Żywocicach i w gminie Krapkowice go nie zabrakło. ” mówił burmistrz. „Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Sołectwom za wykonanie przepięknych koron dożynkowych za udział w korowodzie” dodał włodarz. Podczas krótkiego i bardzo rzeczowego przemówienia burmistrz Andrzej Kasiura mówił także o współpracy z gminą Gogolin. „Cieszy mnie, że jest z nami burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. Nasza współpraca z Gogolinem może zaowocować w najbliższych latach dużym przedsięwzięciem drogowo-komunikacyjnym dla Żywocic. Razem z burmistrzem chcemy pokazać, że można współpracować, można osiągnąć wspólnie dobre cele”.  

Burmistrz przedstawicielom wszystkich sołectw biorących udział w święcie plonów przekazał także nagrody pieniężne za misternie wykonane korony dożynkowe i udział w pięknym korowodzie.

Podczas dożynek zorganizowano także zawody koszenia metodą tradycyjną. Skoszone zboże niemal od razu trafiało do młocarni.

Podczas święta plonów na scenie zaprezentowali się: Krapkowicka Orkiestra Dęta, mażoretki z Krapkowickiego Domu Kultury, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żywocicach i monocykliści z Żywocic. Zgromadzonych do łez rozbawił Robert Korólczyk. Po kabarecie odbył się koncert Szlagier Maszyny, a dożynki zakończyła zabawa taneczna, której rytmu nadawał Zespół PAGO.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).