• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Cztery z ośmiu

Już są buty z brązu. Cztery z ośmiu. 23 sierpnia burmistrz Andrzej Kasiura przeprowadził ich kontrolę jakości.

Przypomnijmy, „Obuwniczy szlak” to pomysł krapkowickich urzędników. Na jego realizację zielone światło dał burmistrz. Forma buta usytuowana zostanie w miejscach ciekawych, atrakcyjnych, ważnych historycznie. By uzyskać więcej informacji każdy będzie mógł zeskanować kod QR.

Rzeźby z brązu powstały na Śląsku w pracowni rzemiosła artystycznego. Ich twórcą jest Dariusz Kik. Gliniane wzory i gipsowe odlewy przygotowali państwo Maria i Dariusz Wandrowscy.  Informacje na kody qr to domena Andrzeja Werwińskiego, miłośnika lokalnej historii. "Obuwniczym szlakiem" będzie można podążać już we wrześniu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).