[28-01-2013] MIEJSKO - GMINNE INDYWIDUALNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM - RELACJA

         W dniu  24.01.2013 w sali sportowej przy szkole podstawowej w Żywocicach odbyły się miejsko - gminne indywidualne zawody w tenisie stołowym. W zawodach wzięły udział reprezentacje 3 szkół Gminy Krapkowice: PSP 4, PSP 1 oraz PSP Żywocice.
        Wśród chłopców rywalizacja przebiegała pomiędzy 14 reprezentantami wspomnianych wyżej szkół. Poziom zawodów był bardzo wyrównany a wiele pojedynków zostało rozstrzygniętych po pięciosetowej walce. Turniej zakończył się zwycięstwem najwyżej rozstawionego Jakuba Kubocz (PSP 4), który w finale pokonał reprezentanta PSP Żywocice Tobiasza Kukus. W meczu o 3 miejsce Brayan Jonderko (PSP Żywocice) pokonał Patryka Mikołajek (PSP 4). Rewelacją turnieju okazał się drugoklasista z PSP 4, który dorównywał swoimi umiejętnościami starszym kolegom, uplasował się na miejscu 9.
        W rywalizacji dziewcząt wzięło udział jedynie 6 zawodniczek reprezentujących 2 szkoły (PSP 1, PSP Żywocice). Sporą niespodzianką zakończył się mecz finałowy,w którym zwyciężyła Natalia Sdzuj(PSP 1), która pokonała najwyżej rozstawioną w turnieju Izabelę Muszkiet (PSP Żywocice). Walka o 3 miejsce w turnieju rozegrała się pomiędzy reprezentantkami wspomnianych wyżej szkół. Mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła Wiktoria Mirecka (PSP 1) pozostawiając w pokonanym polu Karolinę Kiedrońską (PSP Żywocice). 
        Najlepsze zawodniczki i zawodnicy reprezentować będą nasza gminę w zawodach powiatowych. 

nad. OSiR