• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Umowa na realizację "łącznika" podpisana

Przebudowanych zostanie niemal 900 metrów drogi gminnej w sąsiedztwie ulic Limanowskiego i Opolskiej. Przewidywany termin zakończenia prac – listopad 2018 roku.

To na tę inwestycję gmina Krapkowice otrzymała 80% dofinansowania z „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej".

IMG_8999.jpeg

Przypomnijmy gmina Krapkowice w kwietniu br. złożyła wniosek do programu o dofinansowanie przebudowy 877 metrów drogi prowadzącej do zakładów i około 62 ha terenów inwestycyjnych. Droga ta łączy drogę wojewódzką nr 415 (ul. Opolska) z drogą gminną (ul. Limanowskiego). Ta inwestycja wpłynie także na poprawę płynności ruchu w mieście. Dzięki budowie „łącznika” skróci się dojazd z ulicy Limanowskiego do drogi krajowej DK 45 oraz autostrady A4 dla  ruchu ciężarowego. Dodatkowo mieszkańcy Dąbrówki Górnej, Rogowa Opolskiego oraz Gwoździc będą mieli bliżej do budowanego przy ul. Limanowskiego PSZOK-a. Wrośnie także atrakcyjność inwestycyjna terenów położonych przy budowanym łączniku drogowym.

W województwie opolskim w ramach programu zrealizowanych zostanie 11 zadań, na liście rezerwowej jest jeszcze 12 projektów. Gmina Krapkowice zajęła wysoką 5 lokatę.

Wartość zadania to ponad 1 270 000 zł.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).