• PL
  • EN
  • DE
Ważna informacja - KASA w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach będzie nieczynna od  23 marca 2020 roku do odwołania. Opłat należy dokonywać za pomocą bankowości elektronicznej. ***  Uwaga - od 16 marca do odwołania  poszczególne Wydziały UMiG w Krapkowicach będą wykonywały określone zadania w SPOSÓB WYŁĄCZAJĄCY BEZPOŚREDNIĄ OBSŁUGĘ INTERESANTÓW - czytaj więcej >>

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

[29-01-2013] ROCZNICA TRAGEDII GÓRNOŚLĄSKIEJ

W niedzielę 27 stycznia w Otmęckim kościele o godz. 8:15 odbyła się masza św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej. Intencja mszalna: za tragicznie zmarłych ks. Dziekana Huberta Dembczaka, siostry zakonne, gospodynię Elżbietę Matejczyk i wszystkich pomordowanych mieszkańców parafii Otmęt pw. WNMP w styczniu 1945 r. zamówiło koło DFK Mniejszości Niemieckiej w Otmęcie. W ten sposób od ponad dwudziestu lat mieszkańcy czczą pamięć  wówczas pomordowanych .

Po zakończonej mszy św. na cmentarzu przed pomnikiem "Pamięci męczonych i zamordowanych przez żołnierzy Armii Czerwonej w roku 1945 oraz wszystkich ofiar wojen i tragedii"  parafianie odmówili modlitwy w intencji pomordowanych. Następnie zapalono znicze, a Burmistrz Krapkowic złożył symboliczną wiązankę kwiatów.

UMiG
Krapkowice

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).