[14-01-2013] WYNIKI i PUNKTACJA OTWARTYCH MISTRZOSTW ZIEMI KRAPKOWICKIEJ AMATORÓW W TENISIE STOŁOWYM – PO TRZECH TURNIEJACH ELIMINACYJNYCH, FOTORELACJA

12 stycznia 2012 roku w żywocickiej sali sportowej rozegrano trzeci turniej eliminacyjny w ramach Otwartych Mistrzostw Ziemi Krapkowickiej w tenisie stołowym. Jak zwykle turniej cieszył się dużym zainteresowaniem amatorów dyscypliny sportowej. W zawodach wzięło udział blisko 50 uczestników. Frekwencja byłaby większa, ale wielu zawodników przegrało walkę z panującą grypą.
W turnieju chłopców szkół podstawowych swój pierwszy turniej wygrał Braian Jonderko, pokonując w finale zwycięzcę dwóch poprzednich turniejów Jakuba Kubocza. Trzecia lokatę zajął Florian Biskup.
Bardzo ciekawa rywalizację mogliśmy zaobserwować w rywalizacji chłopców szkół gimnazjalnych. Pierwszymi dwiema lokatami podzielili się bracia Karol i Łukasz Szczepanek, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Był to ich pierwszy występ w cyklu, ale za to jaki?
Na trzecim miejscu uplasował się tym razem lider klasyfikacji generalnej w tej kategorii wiekowej – Paweł Data.
Panująca grypa widoczna była szczególnie w zmaganiach dziewcząt. W kategorii szkół gimnazjalnych wystąpiły tylko dwie zawodniczki rozstrzygając między sobą walkę o pierwsze miejsce. Po raz kolejny wygrała Weronika Kipka pokonując Paulinę Kopiec.
W rywalizacji kobiet trzeci raz z rzędu nie do pokonania była Aleksandra Malińska, umacniając się na pozycji liderki całego cyklu. W finale pokonała Weronikę Polańską. Trzecie miejsce zajęła Sabina Lasman.
Niesamowicie ciekawa rywalizacja przebiega w kategorii mężczyzn do lat 40. Swój drugi występ w cyklu okrasił drugim zwycięstwem Krystian Bega, zgłaszając aspirację do zwycięstwa w mistrzostwach. Równą i dobra formę w całym cyklu utrzymuje Grzegorz Dygnos, który zajął druga pozycję i awansując również w punktacji generalnej na drugie miejsce. Na trzecim miejscu podium znalazł się tym razem bezsprzeczny lider klasyfikacji Krzysztof Jawor.
W kategorii mężczyzn 40+ skuteczny atak na pozycję lidera całego cyklu podjął Jan Pankiewicz, wygrywając trzecia edycje zawodów. W pokonanym polu pozostawił Romualda Jonderko oraz Ireneusza Wodniaka, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w zawodach.

Nad. Dariusz Broj

TABELA PUNKTACJI - WYNIKI DO POBRANIA