• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwarcie ofert

9 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach nastąpiło otwarcie ofert, które wpłynęły na „Rewitalizację starego mostu kolejowego oraz parku miejskiego w Krapkowicach.” Trzy z nich to oferty wyłącznie na „Rewitalizację starego mostu kolejowego w Krapkowicach”, natomiast czwarta obejmowała również „Rewitalizację parku miejskiego w Krapkowicach” (znajdującego się w sąsiedztwie hali).

Kwoty zaproponowane przez wykonawców (dotyczące wyłącznie mostu) wahają się od 18 385 000 do 33 107 000 zł. Przypomnijmy, na rewitalizację mostu i parku miejskiego w budżecie gminy Krapkowice na lata 2018-2021 zarezerwowana została kwota 14 900 000 zł.

Szacuje się, że do realizacji dwóch zadań brakuje ok. 5 000 000 zł. Gmina podejmuje już działania mające na celu zabezpieczenie w budżecie brakujących środków. Czeka także na jasną deklarację krapkowickiego starostwa co do wysokości kwoty wsparcia rewitalizacji. Mając na uwadze wcześniejsze zapewnienia finansowe przedstawicieli powiatu, gmina wystąpiła do starostwa z oficjalnym pismem w tej sprawie.

Dzięki adaptacji starego mostu kolejowego do potrzeb ruchu samochodowego zyskamy kolejną przeprawę przez Odrę. Będzie to jezdnia dwukierunkowa. Rewitalizacja połączy ulice Kilińskiego z ulicą Kolejową. Burmistrz Andrzej Kasiura przypomina, że „rewitalizacja mostu znacznie odciąży most w ciągu drogi DW 409. Obecnie w ciągu doby przejeżdża tamtędy nawet 17 tysięcy pojazdów. Skróci to także czas dojazdu mieszkańców do zakładów pracy zlokalizowanych po obu stronach mostu”.   

Otwarcie ofert.png

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).