• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Warsztaty Metodyczne Języka Angielskiego

Od 6 do 7 lipca 2018 r. w Krapkowicach odbyły się Warsztaty Językowe dla nauczycieli języka angielskiego. Organizatorami warsztatów są Gmina Krapkowice oraz Towarzystwo Przyjaciół Krapkowic. Warsztaty językowe są realizowane od kilku lat w ramach współpracy pomiędzy gminami partnerskimi: Krapkowice, Morawica i Zabierzów oraz miastem Camas w Stanach Zjednoczonych.

W warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z USA uczestniczyło 18 nauczycieli języka angielskiego, w tym nauczyciele z terenu trzech gmin: Krapkowice, Morawica, Zabierzów oraz jeden nauczyciel ze szkoły w Berlinie współpracującej ze szkołą w Zabierzowie.

Zajęcia metodyczne prowadzone były przez nauczycieli ze szkoły w Camas w stanie Waszyngton: Chrissie Woodruff, Shelby Martinson, Carli Barnes, Keri Tomasetti, którzy wymieniali z pozostałymi uczestnikami warsztatów swoje doświadczenia, prezentując różne metody nauczania oraz przykłady efektywnego kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie języka angielskiego. W warsztatach uczestniczyły również trzy uczennice z USA Alex Rediske, Sydney Woodruff, Mina Robinson.

Amerykańscy nauczyciele z Camas przygotowali interesujące propozycje zabaw i ćwiczeń metodycznych, sprawiających, że nauczanie języka obcego może stać się ciekawym, radosnym doświadczeniem, zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Warsztaty są okazją do wymiany doświadczeń w zakresie metodyki nauczania języka obcego.

Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wręczył wszystkim uczestnikom warsztatów certyfikaty, a prowadzącym warsztaty nauczycielom z Camas w USA, przekazał serdeczne podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć metodycznych dla nauczycieli uczących języka angielskiego w polskich szkołach.

Po zakończonych warsztatach w dniu 7 lipca nauczyciele ze Szkoły w Camas przyjechali do  Krapkowic, zwiedzili Rynek starego miasta oraz zabytkową basztę. W galerii Studnia mieli okazję zapoznać się z twórczością lokalnych artystów. Uczestniczyli również w rejsie po rzece Odra, zostali zapoznani z historią zabytkowej śluzy w Krapkowicach. 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).