• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ostatnie pożegnanie śp. Piotra Sollocha

Odszedł zasłużony mieszkaniec Krapkowic, człowiek o pięknym życiorysie, oddany miastu i gminie. W środę 4 lipca byłego burmistrza Krapkowic śp. Piotra Sollocha żegnały tłumy.

Msza żałobna odbyła się w kościele pw. św. Mikołaja w Krapkowicach. Po niej ulicami miasta przeszedł kondukt żałobny. W ostatniej drodze burmistrzowi towarzyszyły delegacje samorządowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy i rodzina. Śp. Piotr Solloch spoczął na cmentarzu komunalnym przy ulicy Staszica.

„Było nam dane spotkać na naszej drodze człowieka wyjątkowego, oddanego bez reszty sprawom gminy i jej mieszkańców, wrażliwego na ludzkie problemy i potrzeby, traktującego swoją funkcję jako misję i powołanie…Krapkowice żegnają dziś człowieka wielkiej szlachetności i życzliwości, wybitnego samorządowca i wspaniałego gospodarza”. Burmistrz Andrzej Kasiura dedykował także śp. Piotrowi Sollochowi słowa Wisławy Szymborskiej „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”.

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).