[10-01-2013] UCZNIOWIE Z PG2 POMAGAJĄ ZWIERZĘTOM

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku uczniowie z Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach wraz z opiekunką p. Jagodą Makselon zorganizowali zbiórkę rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Opolu. Akcja miała na celu zgromadzenie nie tylko niezbędnej karmy.
W trwającym właśnie trudnym, zimowym okresie, szczególnie bardzo przydatne zwierzętom okazują się koce, śpiwory i tym podobnych rzeczy. Gimnazjaliści zwrócili także na to uwagę. Zebrano sporą ilość posłań i okryć dzięki czemu wielu opuszczonym psom, kotom oraz innym mieszkańcom schroniska będzie i cieplej i wygodniej. Uczniowie naszej szkoły uwrażliwieni na los naszych "braci mniejszych" po raz kolejny wykazali się wielkim sercem, ogromnym zrozumieniem na krzywdę czworonogów oraz prawdziwie dojrzałą postawą. Szkolne działania zaowocowały bardzo dużą ilością zebranych darów. Nie jest to jedynie subiektywne spostrzeżenie nauczyciela gdyż każdego roku opiekunowie schroniska są nam wdzięczni i podkreślają fakt, że jako jedna z niewielu szkół regionu przeprowadzamy akcję na taką skalę i z takim rezultatem.
Działania uczniów PG2 na rzecz zwierząt nie kończą się wyłącznie na jednorazowej akcji. Na lekcjach omawiane są problemy związane z nieodpowiednim traktowaniem zwierząt przez człowieka. Na dodatkowych zajęciach w pracowni biologii chętni uczniowie opiekują się rybkami w akwarium a także roślinnością. Organizowane są także wycieczki przyrodnicze.
J.M&Ł.H.
 
--
Łukasz Hendzel
Publiczne Gimnazjum nr 2
im. Powstańców Śląskich
ul. Kwiatowa 7
47-330 Krapkowice
pg2info@op.pl
www.pg2.krapkowice.pl