• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

242. Rocznica Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki

27 czerwca przedstawiciele gminy Krapkowice uczestniczyli w uroczystych obchodach 242. Rocznicy Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki na zaproszenie Paula W. Jones’a Ambasadora USA w Polsce oraz Waltera M. Braunohler Konsula Generalnego USA w Krakowie. W skład delegacji weszli: Romuald Haraf wiceburmistrz Krapkowic, Tomasz Ślęzak zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Sportu i Turystyki UMiG w Krapkowicach oraz Jolanta Myśluk naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UMiG w Krapkowicach, która jest koordynatorem współpracy polsko – amerykańskiej w gminie Krapkowice.

IMG_20180627_191803.jpeg

20 maja 2004 r. gmina Krapkowice podpisała umowę partnerską z miastem Camas w stanie Washington USA oraz z gminami Morawica (woj. świętokrzyskie) i Zabierzów (woj. małopolskie). W ramach współpracy miast partnerskich realizowane są wspólne projekty i wydarzenia. Od kilku lat z sukcesem organizowane są letnie obozy języka angielskiego z udziałem nauczycieli ze Stanów Zjednoczonych. Uczestnikami Summer English Language Camp są uczniowie z trzech partnerskich gmin: Krapkowice – Morawica – Zabierzów. Naukę języka angielskiego prowadzą nauczyciele ze szkoły w Camas. Pierwszy Obóz Języka Angielskiego odbył się w  2005 roku w Morawicy. Kolejne edycje obozu na przemian realizowane są przez partnerskie gminy Krapkowice – Morawica – Zabierzów. W 2016 r. roku młodzież uczestniczyła w obozie językowym w Pokrzywnej przygotowanym przez gminę Krapkowice. W tym roku organizatorem obozu jest gmina Zabierzów. Letni obóz języka angielskiego rozpocznie się 8 lipca w Kluszkowcach.

Dla nauczycieli języka angielskiego z trzech partnerskich gmin organizowane są corocznie warsztaty językowe, które prowadzone są przez nauczycieli ze szkoły w Camas. W czasie dwóch dni amerykańscy nauczyciele prezentują ciekawe metody nauczania języka angielskiego. Warsztaty są okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych i metodycznych nauczycieli z placówek oświatowych w Krapkowicach, Morawicy i Zabierzowie. Tym razem spotkanie odbędzie się w Mosznej od 6 do 7 lipca.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).