• PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy przypominamy, że w 2020 roku nie wnosimy opłat za posiadanie psa. Właściciele czworonogów, którzy już dokonali płatności otrzymają jej zwrot na konto.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Podpisanie umowy na 1 mln zł

Umowa na dofinansowanie remontu drogi gminnej w sąsiedztwie ulic Limanowskiego i Opolskiej w Krapkowicach podpisana. 27 czerwca w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, wojewody opolskiego Adriana Czubaka oraz wicewojewody opolskiego Violetty Porowskiej. Gminę Krapkowice reprezentowali: wiceburmistrz Romuald Haraf oraz zastępca naczelnika Wydziału Budżetowo-Finansowego Beata Namysło.

umowa_1.jpeg

Przypomnijmy w ramach „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej” do gminy Krapkowice trafi ponad 1 000 000 złotych, to 80% wsparcia na przebudowę drogi gminnej.

podpisanie umowy_1.png

(zdj. Opolski Urząd Wojewódzki)

Gmina w kwietniu br. złożyła wniosek do programu o dofinansowanie przebudowy 877 metrów drogi prowadzącej do zakładów i około 62 ha terenów inwestycyjnych. Droga ta łączy drogę wojewódzką nr 415 (ul. Opolska) z drogą gminną (ul. Limanowskiego). Ta inwestycja wpłynie także na poprawę płynności ruchu w mieście. Dzięki budowie „łącznika” skróci się dojazd z ulicy Limanowskiego do drogi krajowej DK 45 oraz autostrady A4 dla  ruchu ciężarowego. Dodatkowo mieszkańcy Dąbrówki Górnej, Rogowa Opolskiego oraz Gwoździc będą mieli bliżej do budowanego przy ul. Limanowskiego PSZOK-a. Wrośnie także atrakcyjność inwestycyjna terenów położonych przy budowanym łączniku drogowym.

W ramach Programu zgodnie z listą wniosków podstawowych do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 11 zadań dotyczących przebudowy lub remontu dróg lokalnych na łączną kwotę dofinansowania 20 364 085,00 zł. Gmina Krapkowice zajęła wysoką 5 lokatę.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).