• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Flis Warciańsko-Odrzański 2018

Wczoraj przypłynęli, dziś ruszyli zdobywać kolejne porty, bo droga przed nimi długa - Odrą do Szczecina. Uczestnicy Flisu Warciańsko-Odrzańskiego opuścili dziś port jachtowy z krapkowicką banderą. Na pokładzie obok żeglarzy do kolejnej, opolskiej mariny płynie wiceburmistrz Andrzej Brzezina.

Burmistrz z rąk Elżbiety Marszałek, wiceprezesa zarządu głównego Ligi Morskiej i Rzecznej odebrał podziękowania za gościnne przyjęcie w Krapkowicach oraz memoriał. W piśmie czytamy m.in. „My uczestnicy Flisu Warciańsko-Odrzańskiego 2018 w 100-lecie Niepodległości Polski oraz 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej popieramy wszelkie inicjatywy dotyczące zagospodarowania rzeki Odry. Wśród tych inicjatyw występują potrzeby tworzenia własnych wizji żeglowania…”. A trzeba przyznać, że tych w Krapkowicach nie brakuje. Członkowie Stowarzyszenia Port Jachtowy stale poszerzają listę oferowanych usług. Nowością jest ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem szkółka żeglarska dla dzieci „Dzikie koty”. Wyróżnieniem jest także powołanie na komandora Flisu na odcinku Górnej Odry Jana Szefera, komandora Portu Jachtowego w Krapkowicach. 27 czerwca to właśnie komandor stanął za sterami jednostki, która pierwsza wypłynęła z naszego portu.

Żeglarzy pióropuszem wodnym uroczyście pożegnali krapkowiccy strażacy. Za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że uczestnicy Flisu na długo zapamiętają gościnną przystań – gminę Krapkowice, w której jednym z priorytetów jest rozwój funkcji turystyczno-rekreacyjnej rzeki. Przypomnijmy tegoroczny Flis jest szczególny, rok 2018 jest „Samorządowym Rokiem Rzeki Odry”.

Żeglarze do portu w Szczecinie dopłyną 13 lipca. Życzymy im oczywiście wiatru w żagle i stopy wody pod kilem.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).