• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Hałasujące psy

5492b73e38bd4_o.jpeg

W ostatnim okresie strażnicy miejscy otrzymują wiele zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju domowego poprzez szczekającego psa sąsiadów. Informujemy, że funkcjonariusze Straży Miejskiej w tego typu zgłoszeniach dokonują sprawdzenia warunków bytowych psa, aktualnych szczepień przeciw wściekliźnie. Na chwilę obecną stan prawny nie do końca pozwala funkcjonariuszom szczekanie psa zakwalifikować jako wykroczenie z art. 51 par. 1 Kodeksu Wykroczeń. Przypominamy ponadto że Straż Miejska w swych ustawowych uprawnieniach może podejmować czynności w przestrzeni publicznej. Zakłócanie spokoju, ciszy nocnej domowej to kwestia, którą należy zgłaszać Policji.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).