Udany start zawodniczek klubu Pila Vinco

Udany start zawodniczek klubu Pila Vinco

W niedzielę 2 czerwca na stadionie sportowym Otmęt w Krapkowicach odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorek w siatkówce plażowej. W zawodach wystartowało w sumie 12 par, w tym 5 par reprezentujących miejscowy klub Pila Vinco Krapkowice. Zawody rozgrywana były w systemie " do dwóch przegranych", czyli zespół który przegrał dwa swoje pojedynki odpadał z dalszej rywalizacji.
Bezprzecznie głównymi kandydatkami do zwycięstwa były reprezentantki Nysy, co też udowodniły na boisku. Ale nie do końca. Dzielnie przeciwstawiały się im nasze siatkarki, często tocząc z nimi bardzo wyrównane i zacięte pojedynki - pojedynki obfitujące w wiele ciekawych zagrań, a przy tym prezentując ogromną wolę walki - za co należą im się obfite brawa.
Ostatecznie kolejność zwycięskich par prezentuje się następująco:
1) Karolina Wierzbińska/Małgorzata Rzepka ( Nysa)
2) Magdalena Pyziak/Elwira Jadach ( Nysa)
3) Magdalena Szczubiał/Aleksandra Dec ( Nysa )
4) Justyna Gebauer/Paulina Tietz ( Krapkowice )
Cztery najlepsze pary awansowały do Półfinałów Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Gratulujemy naszym zawodniczkom oraz ich trenerowi Robertowi Malek za bardzo dobre przygotowanie do turnieju i uzyskany awans.
Jednocześnie Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Krapkowice składa podziękowania KDK w Krapkowicach za profesjonalne nagłośnienie turnieju, co pozwoliło startującym parom rozgrywać swoje pojedynki przy rytmicznej, czasami w rytmie brazylijskiej samby - muzyce.
Miejsca pozostałych par z Krapkowic:
miejsca 7/8 - Anna Szwajnos/Agnieszka Szwajnos
miejsca 7/8 - Justyna Taboł/Julia Martynowska
miejsca 9-12 - Sandra Wagon/Julia Wehn
miejsca 9-12 - Sandra Skrobek/Magda Szczygielska

nad. D.Broj
OSiR Krapkowice