• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Dzikie Koty"

„Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie u miał”, dlatego krapkowickie „Dzikie Koty” już szlifują podstawy żeglarstwa, by wyrosnąć na wilki morskie.

2 czerwca w Krapkowickim Porcie Jachtowym oficjalnie rozpoczęto działalność szkółki żeglarskiej „Dzikie Koty”. Jej inicjatorem był jeden z członków Stowarzyszenia, szkutnik Andrzej Dembiński. Miłośnikom żeglarstwa udało się także pozyskać sponsorów. To lokalne firmy. Dzięki temu zakupiono i przygotowano do treningów 10 łódek typu optimist, na których najmłodsi pod fachowym okiem instruktorów będą uczyć się żeglarstwa. Zapisy już ruszyły.

Sponsorem jednej z łódek o nazwie "Basztuś" jest gmina Krapkowice, która od początku wspiera działania Krapkowickiego Portu Jachtowego. Podziękowania za wzorową współpracę oraz sponsoring jednej z łódek burmistrzowi Andrzejowi Kasiurze oraz zastępcy naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Sportu i Turystyki UMiG w Krapkowicach Tomaszowi Ślęzakowi przekazali komandor portu Jan Szefer oraz pomysłodawca „Dzikich Kotów” Andrzej Dembiński.  Wszystkim młodym adeptom wodnej przygody życzymy dobrej zabawy oraz stopy wody pod kilem.  

Uroczystemu rozpoczęciu działalności szkółki towarzyszyła także ekipa TVP3 Opole. To z mariny nadawany był program O!polskie na żywo, w którym jednym z tematów było właśnie otwarcie szkółki żeglarskiej.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).