• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

IV Międzyszkolne Otwarte Regaty Kajakowe

25 maja 2018 roku w Porcie Jachtowym Krapkowice odbyły się IV Międzyszkolne Otwarte Regaty Kajakowe, realizowane w tym roku z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krapkowicach z pomocą Stowarzyszenia Port Jachtowy Krapkowice. W ciągu trzech dni poprzedzających regaty młodzież mogła, pod okiem instruktora, przygotować się do startu.

W regatach wzięły udział 34 dwuosobowe osady dziewcząt i chłopców, uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im Piastów Opolskich w Krapkowicach, Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Janusza Korczaka w Krapkowicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żywocicach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. gen. Władysława Sikorskiego w Zdzieszowicach i Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, startując w odpowiednich kategoriach wiekowych. Każda osada dwukrotnie pokonywała na Odrze dystans dwustu metrów. O ostatecznej lokacie osady decydowała suma zajętych miejsc z obydwu wyścigów. Walka załóg o zajęcie jak najlepszego miejsca była bardzo zacięta. Na najszybsze osady w regatach, dzięki współfinansowaniu zadania przez Gminę Krapkowice i Krapkowickie Stowarzyszenie Oświatowe, czekały nagrody w postaci sprzętu i akcesoriów sportowych oraz dyplomy. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy zostali zaproszeni na ognisko z pieczonymi kiełbaskami (również, tak jak nagrody, finansowane przez Gminę Krapkowice i Krapkowickie Stowarzyszenie Oświatowe). Tu też, na gorąco, dzielili się wrażeniami z wyścigów.

W regatach zwyciężyli:

- w kategorii chłopców starszych – osada Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach

- w kategorii dziewcząt starszych – osada Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Krapkowicach

- w kategorii chłopców młodszych – osada Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Krapkowicach

- w kategorii dziewcząt młodszych – osada Publicznej Szkoły Podstawowej w Żywocicach

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).