• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Obuwniczy szlak"

Nie u szewca, a w odlewni. Właśnie rozpoczął się kolejny etap gminnego "Obuwniczego szlaku”. Na początku były gliniane formy, później gipsowe odlewy, teraz czas na rzeźby z brązu.

Przypomnijmy, „Obuwniczy szlak” to pomysł krapkowickich urzędników. Forma buta usytuowana zostanie w miejscach ciekawych, atrakcyjnych, ważnych historycznie. By uzyskać więcej informacji każdy będzie mógł zeskanować kod QR.

Początkowo wykonanych zostanie osiem butów (Krapkowice, Rogów Opolski, Żużela), ale projekt jest rozwojowy. Do współpracy przy nim, podobnie jak we Wrocławiu, zaproszeni mogą zostać prywatni darczyńcy, którzy będą chcieli ufundować wykonanie rzeźby.

„Obuwniczy szlak” finansowany jest ze środków PROW 2014-2020 i z budżetu gminy Krapkowice. Obuwniczym szlakiem będzie można podążać już we wrześniu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).