• PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy przypominamy, że w 2020 roku nie wnosimy opłat za posiadanie psa. Właściciele czworonogów, którzy już dokonali płatności otrzymają jej zwrot na konto.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Święto sportu w Niepodległej

             19 maja odbyła się Olimpiada Przedszkolaka, która w tym roku zorganizowana została w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzorem lat poprzednich patronat nad imprezą objął Burmistrz Krapkowic pan Andrzej Kasiura, który w tym roku wystąpił w podwójnej roli: jako gospodarz imprezy oraz zawodnik. Organizatorem Olimpiady było Przedszkole Publiczne Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krapkowicach, które  zaprosiło do wspólnej rywalizacji dzieci ze wszystkich przedszkoli z terenu gminy Krapkowice.  Łącznie w Olimpiadzie wzięło udział 9 drużyn liczących po 10 przedszkolaków i 10 rodziców. Rodzice swoją obecnością dodatkowo motywowali dzieci do wspólnej zabawy. Warto powiedzieć, że zawodnicy jak zwykle dopisali. W imprezie uczestniczyło około 300 osób – dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście, a także liczna widownia.

              Przedszkolaki i ich rodzice rywalizowali w 7 następujących konkurencjach:

1. Bieg z piłką śmieszką na rakiecie tenisowej.
2. Bieg „Kanapka tenisowa”.
3. „Ringo”.
4. Wspólny bieg dzieci z rodzicami.
5. Bieg z piłką tenisową na rakiecie tenisowej.
6. Skoki na skakance.
7. Budowanie wieży z pudełek po butach.

Oficjalnego otwarcia „Olimpiady Przedszkolaka” dokonał Burmistrz Krapkowic pan Andrzej Kasiura. Zawodnikom kibicowali zaproszeni goście:

- Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Opolu pani Jolanta Jaworek

- Przewodniczący Rady Miejskiej w Krapkowicach pan Andrzej Malinowski

- Przewodnicząca Komisji Rady Miejskiej  Edukacji, Kultury i Sportu w Krapkowicach pani Anna Kielar

- Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UMiG w Krapkowicach pani Jolanta Myśluk

- Dyrektorzy szkół i przedszkoli  gminy Krapkowice oraz przedstawiciele Rad Rodziców

- Audytor wewnętrzny UMiG w Krapkowicach pan Robert Nowak.

Oprócz uczczenia 100 - lecia odzyskania niepodległości, organizatorom udało się zapewnić świetną zabawę, a także rozpowszechnić ideę zdrowego stylu życia i rozbudzić ducha rywalizacji i sportowe zainteresowania.

Od 20 lat impreza organizowana przez pracowników Przedszkola Publicznego Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krapkowicach cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców i przyciąga liczną widownię. Jest okazją dla rodzin do spędzenia wspólnie z dziećmi czasu oraz zdrowej rywalizacji,  a także integracji mieszkańców naszej Gminy.

Wysiłki przedszkolaków i ich rodziców zostały nagrodzone. Każda drużyna otrzymała dyplom okolicznościowy i nagrodę w postaci zestawu piłek. Każdy młody uczestnik za zwycięstwo został uhonorowany przez Burmistrza Krapkowic  złotym medalem i obdarowany słodyczami. Burmistrz Krapkowic osobiście podziękował wszystkim osobom, dzięki którym cała impreza tak wspaniale się udała wręczając podziękowania i drobny prezent.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).