NOWINKI Z PG2

Święto Patronów „Dwójki”

W jedno majowe przedpołudnie uczniowie klas trzecich naszej szkoły wraz z wychowawcami złożyli kwiaty oraz znicze na pomniku Patronów placówki – Powstańców Śląskich. Przy tej okazji wspomniano również o rocznicy zakończenia II. wojny światowej. Nie bez powodu święto Patronów szkoły obchodzimy w pierwszych dniach maja, ponieważ w nocy z 2. Na 3. maja w 1921 r. wybuchło Powstanie Śląskie.

 P1040695.jpeg

„Dwójka” w czołówce krajowej.


Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach ponownie ma finalistkę i laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Finalistką jest uczennica klasy 3C Ramona Adamczyk a laureatem został uczeń klasy 3F Michael Stein. Konkurs ten jako jedyny z języka niemieckiego ma charakter ogólnopolski a prestiż jego podkreśla patronat Instytutu Goethego i ambasady Niemiec.
Kreatywność i umiejętności językowe naszych uczniów zostały docenione w konkursie międzynarodowym organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Kultury Bawarii i decyzja jury konkursu został wyróżniony i nagrodzony projekt grupy uczennic z klasy 2B -Guzy Katarzyny, Pojasek Sary i Świstuń Alicji- pod tytułem "Kroatien- der Weg zur Souveränität". Projekt ten to przedstawiona w formie wiadomości telewizyjnych relacja z najważniejszych wydarzeń, które poprzedziły odzyskanie przez Chorwację niepodległości.Projekt wykonano zgodnie z regulaminem konkursu w języku niemieckim.

 konkurs-niem.jpeg