• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Integracyjny Przegląd Artystyczny

Wyjątkowa artystyczna wrażliwość, której na scenie nie krępują ograniczenia i bariery. 17 maja w Krapkowickim Domu Kultury odbył się XIX Integracyjny Przegląd Amatorskiej Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych.

IMG_6090.jpeg

"Wolność kocham i rozumiem" to hasło przyświecające tegorocznym występom. Rozpoczynając przegląd, właśnie do niego nawiązał sekretarz miasta Harald Brol. „Jeżeli ktoś wolność kocha, to wie, że może tworzyć, że inni mogą tę twórczość odbierać. Rozumiem - to nie tylko walka, ale również codzienna praca dla wszystkich, dla siebie, wzbogacająca nas, to właśnie pracą możemy tę wolność wspierać”. Aleksandra Mrosek, dyrektorka Środowiskowego Domu Samopomocy w Krapkowicach dodała, że przegląd to radosne wydarzenie „niepodległość, wolność, miłość to są tematy płynące prosto z serca. Życzę Wam wspaniałego odbioru, mnóstwa radości i wolności, byście mieli ją na co dzień”.

Na scenie Krapkowickiego Domu Kultury zaprezentowało się 17 zespołów. Środowiskowe Domy Samopomocy z Krapkowic, Opola (Fundacja DOM, Magnolia), Nowych Gołuszowic, Strzelec Opolskich, Kluczborka, Prudnika, Nysy, Sowczyc, Namysłowa, Gany i Kędzierzyna-Koźla. Domy Pomocy Społecznej: „Anna” z Krapkowic oraz z Prószkowa. Na scenie nie zabrakło również aktorów z Warsztatu Terapii Zajęciowej, Domu Dziennego Pobytu oraz Zespołu Szkół Specjalnych z Krapkowic.

IMG_6154.jpeg

Aktywne uczestnictwo niepełnosprawnych w twórczości artystycznej to dla nich wielka przygoda. Często wręcz życiowe występy. 17 maja każdy otrzymał najwyższą notę - uznanie publiczności oraz gromkie brawa.

Organizatorem XIX Integracyjnego Przeglądu Amatorskiej Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych tradycyjnie był Środowiskowy Dom Samopomocy w Krapkowicach.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).