• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy, informujemy, że Straż Miejska w Krapkowicach we wtorki i czwartki pracuje na dwie zmiany: I od godz. 7.00 do 15.00  i  II od 12.00 do 20.00. Pozostałe dni od 7.00 do 15.00. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

GMINA KRAPKOWICE WYRÓŻNIONA

Gmina Krapkowice została wyróżniona w Konkursie „Opolskie dla Rodziny” w kategorii Opolski Samorząd dla Rodziny, gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Opolskiego odebrał osobiście Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, podczas uroczystej gali „Opolskie dla Rodziny”, która odbyła się w dniu 14 maja r. w Filharmonii Opolskiej   w Opolu.

Udział w konkursie „Opolskie dla Rodziny” pozwolił Gminie Krapkowice zaprezentować najważniejsze prorodzinne działania edukacyjne, kulturalne, sportowe, artystyczne i aktywizujące, jakie zostały zrealizowane w różnych dziedzinach życia społecznego na rzecz dla dzieci, młodzieży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych w latach 2016-2017.

Powyższe działania odniosły pozytywne efekty dzięki ścisłej współpracy z instytucjami i organizacjami działającymi na terenie Gminy Krapkowice: Krapkowicki Dom Kultury, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, Spółka „Delfin”, Stowarzyszenie Port Jachtowy Krapkowice, Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Dziennego Pobytu, Warsztat Terapii Zajęciowej, szkoły i przedszkola, lokalni przedsiębiorcy, kluby i organizacje pozarządowe.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się stworzyć dla mieszkańców Gminy Krapkowice bogatą ofertę edukacyjną,  kulturalną i sportową. Wiele imprez wpisanych jest już na stałe w kalendarium gminnych wydarzeń: Krapkowicki Bieg Uliczny, Dni Krapkowic, Piknik Odrzański, Dożynki Miejsko-Gminne, Oktoberfest, Miesiąc Seniora, Jarmark Bożonarodzeniowy i Pchli Targ. Umożliwiono mieszkańcom m.in.: bezpłatny udział w licznych koncertach, występach artystycznych, warsztatach, wystawach, piknikach, biesiadach, kiermaszach, imprezach sportowych oraz udział w różnych kółkach zainteresowań, wyjazdach na narty czy wycieczkach zagranicznych. W zakresie aktywności ruchowej i dobrego samopoczucia mieszkańcom zapewniono dostęp do obiektów sportowych i rekreacyjnych, placów zabaw i siłowni na wolnym powietrzu umiejscowionych w różnych rejonach miasta i gminy oraz nowo wybudowanych wielofunkcyjnych boisk sportowych. W trosce o rodziny zapewniono dofinansowanie do żłobków oraz wprowadzono ulgi    i zwolnienia w opłatach za przedszkola, opłatach kinowych oraz opłatach wstępu na krytą pływalnię.

Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura składa serdeczne podziękowania za wspólny sukces    w realizacji lokalnej polityki prorodzinnej na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych  zamieszkałych na terenie Gminy Krapkowice.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).