• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Święto Konstytucji 3 Maja

Obchody 227 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny i służb mundurowych w kościele pw. św. Mikołaja w Krapkowicach. Po mszy korowód z udziałem mieszkańców, pocztów sztandarowych i Szwadronu Opole w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich przemaszerował pod pomnik „Ofiarom Wojen i Przemocy”.

Pod pomnikiem zgromadzeni wysłuchali koncertu Krapkowickiej Orkiestry Dętej, hejnału, odśpiewali Hymn Państwowy. Przemówienia wygłosili między innymi starosta krapkowicki Maciej Sonik i sekretarz miasta Harald Brol. Sekretarz mówił między innymi o tym, że „3 maja jest dla nas wciąż dniem pełnym dumy narodowej i refleksji. Że, mimo nierzadkich politycznych podziałów i sporów, różnic, odmienności zdań, potrafimy przezwyciężyć uprzedzenia i zgodnie złożyć hołd patriotycznym czynom naszych przodków. Naszych rodaków, którzy walczyli za wolną Polskę. Za Polskę, w której żyjemy dziś. Oni walczyli dla nas. Szanowni Państwo chciałbym, aby każdy z nas tej drogi do zrozumienia szukał  częściej. Byśmy potrafili przezwyciężać uprzedzenia, tak, by przyszłe pokolenia Polaków, nasze dzieci i wnuki, którym przekażemy właściwe postawy moralne i wzorce, mądrze decydowały o losach Polski. Bo dziś nasz kraj budujemy właśnie dla nich”.

Następnie delegacje oraz mieszkańcy pod pomnikiem złożyli kwiaty i wiązanki. Wspólnie odśpiewano także pieśń patriotyczną.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).