• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień biało-czerwonej

Wspólne tworzenie biało-czerwonej, wspólne sadzenie drzew na krapkowickim rynku i ich licytacje na szczytny cel. Koncert Krapkowickiej Orkiestry Dętej i występ mażoretek. Na deser „Bańka z Baszty”, czyli Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowany przez gminę Krapkowice.

IMG_5778.jpeg

Tegoroczny Dzień Flagi obchodzono w Krapkowicach w szczególny sposób. Obchody 2 maja rozpoczął koncert Krapkowickiej Orkiestry Dętej i występ mażoretek z Krapkowickiego Domu Kultury.

Najważniejszym punktem obchodów było tworzenie flagi przez mieszkańców gminy Krapkowickie. Wszyscy zebrani na rynku otrzymali białe lub czerwone chusty i utworzyli polską flagę. Przepiękny widok, lekcja patriotyzmu i czas spędzony w rodzinnym gronie. Takie było tegoroczne święto. W wydarzeniu uczestniczyły całe rodziny.    

Mieszkańcy wraz z zastępcami burmistrza Krapkowic Romualdem Harafem i Andrzejem Brzeziną zasadzili także drzewa na krapkowickim rynku. To jedne z pierwszych nasadzeń w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania Niepodległości”. Przypomnijmy pierwsze wiśnie piłkowane w centrum miasta zasadził burmistrza Andrzej Kasiura z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach. Po nasadzeniu, wiśnie „poszły pod młotek”. Licytację na szczytny cel przeprowadziła Marzanna Burzyk z Krapkowickiego Centrum Dobroczynności. Osoby, które wylicytowały drzewka mogły je nie tylko zasadzić, ale także nadać im nazwę. Zebrane w ten sposób środki przekazane zostaną na rehabilitację mieszkańca Krapkowic. 

Obchody zakończyła „Bańka z Baszty” zorganizowana przez Krapkowicki Dom Kultury. Bańki do nieba, przy pięknych widokach puszczać mógł każdy.

Organizatorem Dnia Flagi była gmina Krapkowice, współorganizatorem Krapkowicki Dom Kultury i Krapkowickie Centrum Dobroczynności. Dziękujemy Państwu za obecność i hojność.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).