• PL
  • EN
  • DE

Informujemy, że most kolejowy w Krapkowicach w związku z przebudową od dnia 01.10.2019 zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

100 drzew na 100-lecie niepodległości

Pierwsze ze stu już zapuszczają korzenie. Burmistrz Andrzej Kasiura we wspaniałej asyście młodych ogrodników, uczniów klas 6a i 6c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, zasadził dziś na krapkowickim rynku wiśnie piłkowane „Kanzan”. To pierwsze ze 100 drzewek, które pojawią w naszym mieście na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zanim burmistrz chwycił za ogrodnicze narzędzia, mówił o niepodległości, ekologii i akcjach charytatywnych. Bo nowe nasadzenia mają nie tylko cel dekoracyjny.  

IMG_4291.jpeg

Kolejne drzewka na krapkowickim rynku pojawią się już 2 maja, podczas Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Chętnych zapraszamy do wspólnego sadzenia.

Rynek upiększać będzie między innymi siedem wiśni. Te zasadzone dziś już mają swoje imiona, nadali je im oczywiście uczniowie klas 6a i 6c, to Kuba i Warzyfko (pisownia oryginalna). Na razie nazwy widnieją tymczasowe, już niebawem przy drzewach pojawią się jednak tabliczki.

A wiśnię każdą będzie można nazwać. Wystarczy wziąć udział w licytacji organizowanej przez Krapkowickie Centrum Dobroczynności, które jest partnerem akcji. Stowarzyszenie na portalu społecznościowym utworzy wydarzenie, wystarczy w komentarzu wpisać proponowaną kwotę. Dochód z licytacji w całości przekazany zostanie na leczenie mieszkańca Krapkowic. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.   

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).