• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsze formy wybrane

But rycerski, strażacki czy but mitycznej postaci do tego szpilka z papierem czy klapek z delfinem. Wybrano osiem pierwszych form butów „Obuwniczego szlaku”. Na bazie tych glinianych wzorów, powstaną  gipsowe odlewy, a następnie rzeźby z brązu. Buty pojawią się na rynku w Krapkowicach, przy kościołach Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, św. Mikołaja, Zakładach Papierniczych, przy Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Piechoty oraz Pływalni Delfin. Szlak będzie obejmował nie tylko miasto, ale całą gminę. W Rogowie Opolskim buta znajdziemy przy Zespole Zamkowo-Parkowym, a w Żużeli przy kapliczce.  

Projekt jest rozwojowy. Do współpracy przy nim, podobnie jak we Wrocławiu, zaproszeni mogą zostać prywatni darczyńcy, którzy będą chcieli ufundować wykonanie rzeźby.

Przypomnijmy pomysł „Obuwniczego szlaku” powstał w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Pomysłodawczynią wykorzystania formy buta jest Dominika Sala-Wójcik, a koordynatorką projektu Anna Grodzińska. Zielone światło na jego realizację dał burmistrz Krapkowic, Andrzej Kasiura. Autorem glinianych form są państwo: Maria i Dariusz Wandrowscy, a informacje na kody qr przygotowuje Andrzej Werwiński, miłośnik lokalnej historii. "Obuwniczym szlakiem" będzie można podążać już we wrześniu.

1.jpeg

Rynek w Krapkowicach, legenda o smoku

2.jpeg

Kościół pw. WNMP, ruiny zamku rycerskiego w Otmęcie

3.jpeg

Kościół pw. św. Mikołaja, Zamek w Krapkowicach

4.jpeg

Zakłady papiernicze

5.jpeg

Hala Widowiskowo-Sportowa im. W. Piechoty, historia ŚZPS „Otmęt”

6.jpeg

Pływalnia "Delfin"

7.jpeg

Zespół Zamkowo-Parkowy w Rogowie Opolskim

8.jpeg

Kapliczka w Żużeli, OSP Żużela

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).