• PL
 • EN
 • DE
Drodzy mieszkańcy, informujemy, że Straż Miejska w Krapkowicach we wtorki i czwartki pracuje na dwie zmiany: I od godz. 7.00 do 15.00  i  II od 12.00 do 20.00. Pozostałe dni od 7.00 do 15.00. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Archiwum aktualności 2018

 • Wspólnie świętujmy 100lecie Odzyskania Niepodległości

  08 Listopada 2018
  csm_plakat_jpg_568ee4b33b.jpeg

  W najbliższą niedzielę 11 listopada zapraszamy do wspólnego świętowania 100lecia Odzyskania Niepodległości.

  więcej»
 • Winda nieczynna

  05 Listopada 2018
  informacja slider.jpeg

  Szanowni Państwo, w związku z przeprowadzaną modernizacją windy w I budynku Urzędu (ul. 3 Maja 17), utrudniony został dostęp do biur na wyższych kondygnacjach.

  więcej»
 • Więcej zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego

  31 Października 2018
  BO - wyniki głosowania.jpeg

  Mamy dla Państwa bardzo dobrą informację. Po dokładnej analizie budżetowej i ponownej weryfikacji zadeklarowanych kosztów realizacji zadań, w 2019 roku w ramach Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostaną cztery dodatkowe zadania małe.

  więcej»
 • Budżet Obywatelski - wyniki głosowania

  29 Października 2018
  BO - wyniki głosowania.jpeg

  4 653 - tyle ważnych głosów na zadania do Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego oddali mieszkańcy gminy.

  więcej»
 • Zakończenie miesiąca seniora

  29 Października 2018
  DSC_8183.jpeg

  Występy: Marty Wawrzynek-Koziołek, Magdaleny Stępień i Eweliny Ochlast oraz koncert zespołu Walczanki, wernisaż wystawy prac Marty Kulik, Magdaleny Bartkowiak i Eweliny Ochlast, wykład Marii Karweckiej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, wręczenie nagród w konkursie poetyckim „Tej co nie zginęła” oraz słodki poczęstunek.

  więcej»
 • Kontynuacja współpracy z Gogolinem

  25 Października 2018
  IMG_2405.jpeg

  Dwóch burmistrzów, dwie sąsiednie gminy, jeden cel – działania na rzecz mieszkańców. Dziś w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach odbyło się spotkanie burmistrzów Krapkowic i Gogolina. Poza gratulacjami Andrzej Kasiura i Joachim Wojtala podtrzymali deklarację dalszej współpracy. Przypomnijmy gminy podpisały partnerskie porozumienie w lipcu 2017 roku.

  więcej»
 • Podziękowanie burmistrza Andrzeja Kasiury

  23 Października 2018
  burmistrz.jpeg

  Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, dziękuję za okazane zaufanie oraz ponowny wybór na stanowisko burmistrza. Państwa głosy stanowią dla mnie motor napędowy do dalszego działania. Dziękuję także za wybór radnych do Rady Miejskiej w Krapkowicach. Przed nami pięć lat wspólnej pracy dla dobra wszystkich mieszkańców, bo Krapkowice – miasto i sołectwa są dla nas najważniejsze.

  więcej»
 • Dofinansowanie do budowy ścieżki pieszo-rowerowej

  19 Października 2018
  man-158685_1280.png

  „Czas na rower - Budowa ścieżek pieszo-rowerowych w Aglomeracji Opolskiej” projekt realizowany przez gminę Krapkowice w partnerstwie z  miastem Opole oraz sześcioma  gminami z terenu województwa opolskiego  otrzymał dofinansowanie Zarządu Województwa Opolskiego.

  więcej»
 • Wybory samorządowe 2018

  19 Października 2018
  uid_f4d281ba8ca1f068a5092dd5e4bb8ccd1537189245945_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506.jpeg

  Szanowni mieszkańcy 21 października odbędą się wybory samorządowe. Przypominamy, że w gminie Krapkowice odbędzie się tylko jedna tura wyborów.  uid_f4d281ba8ca1f068a5092dd5e4bb8ccd1537189245945_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506.jpeg

  więcej»
 • Ponad 500 nowych miejsc pracy

  18 Października 2018
  DINO3.png

  Jedna z najlepiej rozwijających się sieci handlowych w Polsce zamierza w gminie Krapkowice  wybudować magazyn regionalny. Gmina Krapkowice podpisała już z inwestorem list intencyjny. Planowana powierzchnia kompleksu logistycznego przekroczy 40 tys. m2. Obiekt ten będzie największym magazynem na Opolszczyźnie. Firma zamierza zatrudnić ponad 250 osób. Dodatkowo inwestycja ta oznacza kolejnych 300 miejsc pracy w firmach kooperujących (m.in. firmy transportowe, ochroniarskie).

  Ta inwestycja może przynieść wpływy z podatku od nieruchomości, które przekroczą 1 mln zł rocznie. Trwają zaawansowane rozmowy dotyczące szczegółów budowy magazynu w naszej gminie. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w 2019 roku, a zakończenie w 2020 roku.

  więcej»
 • „Złota Piłka Funduszy Europejskich”

  17 Października 2018
  IMG_5677.jpeg

  Jesteśmy jednym z samorządów, który najefektywniej sięga po dotacje unijne. 16 października w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu urząd marszałkowski podsumował podział 4 mld zł przeznaczonych dla Opolszczyzny do 2020 roku. Marszałek Andrzej Buła wyróżnił samorządy, firmy i instytucje tytułem „Złotej Piłki Funduszy Europejskich”. Nagrodę odebrał burmistrz Andrzej Kasiura.

  więcej»
 • Rewitalizacja starego mostu kolejowego oraz parku miejskiego w Krapkowicach

  17 Października 2018
  Rewitalizacja starego mostu.png

  Gmina Krapkowice realizuje projekt pn.:„Rewitalizacja starego mostu kolejowego oraz parku miejskiego w Krapkowicach”.

  więcej»
 • Rewitalizacja Rynku

  16 Października 2018
  Koncepcja rynku_2a.png

  Nowoczesny i funkcjonalny Rynek tętniący życiem, atrakcyjny dla mieszkańców Krapkowic w każdym wieku. Taką mamy koncepcję przygotowaną przez studio projektowe.

  więcej»
 • Medal Komisji Edukacji Narodowej dla burmistrza Andrzeja Kasiury

  16 Października 2018
  IMG_2374.jpeg

  Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura został uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej nadawanym przez resort edukacji za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Medal Komisji Edukacji Narodowej został przyznany na wniosek Związku Zawodowego „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Krapkowicach. Uroczyste wręczenie medalu nastąpi 22 października 2018 r. w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

  więcej»
 • Nowa remiza OSP w Rogowie Opolskim już otwarta

  15 Października 2018
  1.jpeg

  Druhowie OSP z Rogowa Opolskiego mają powody do dumy. W sobotnie popołudnie (13.10.) otwarto uroczyście nowy budynek remizy strażackiej. 

  więcej»
 • Rewitalizacja mostu i koncepcja stadionu lekkoatletycznego w Otmęcie

  15 Października 2018
  IMG_2137.jpeg

  Pierwsze robocze spotkanie i ważne uzgodnienia. W piątek 12 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach rozmawiano o przystosowaniu starego mostu kolejowego do ruchu samochodowego. W spotkaniu udział wzięli burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, przedstawiciele firmy projektowej, inspektor nadzoru, kierownik budowy oraz pracownicy urzędu. Głównym tematem były decyzje administracyjne i uzgodnienia niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Pierwszym celem tej modelowej współpracy jest uzyskanie pozwolenia na budowę do 12 miesięcy. Co oznacza możliwość rozpoczęcia prac już latem przyszłego roku.

  więcej»
 • „100 drzew na 100-lecie niepodległości Polski”

  15 Października 2018
  IMG_9023.jpeg

  Pod tym hasłem sadzono przy ul. 3 Maja kolejne drzewa i krzewy. Zuchy z 14 Gromady Zuchowej „Pogodne Chmurki”, 7 Gromady Zuchowej „Wesołe Tygryski” i 10 Gromady Zuchowej „Wesołe Słoneczka” ochoczo zabrały się do pracy dzięki czemu  przydrożne skwerki nabrały nowego wyglądu. Klon kulisty oraz krzewy, takie jak tawuła oraz berberys będą ozdobą terenu na wprost cmentarza w Otmęcie. O tym dlaczego ważna jest zieleń w mieście mówił  burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.  

  więcej»
 • Dzień Edukacji Narodowej

  15 Października 2018
  Drodzy nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, pracownicy.jpeg

  Drodzy nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, pracownicy oświaty

  więcej»
 • Trwa remont Krapkowickiego Domu Kultury

  12 Października 2018
  c1.jpeg

  Poprawa dostępu do części administracyjnej, szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi, osób niepełnosprawnych, seniorów, nowe, wyremontowane miejsca dla działających sekcji. Trudno dostępne pomieszczenia biurowe, w których mieszkańcy m.in. odbierali bilety i zaproszenia na wydarzenia kulturalne oraz zapisywali swoje pociechy na zajęcia, przeniesione zostaną na front budynku. Wejście od ulicy Prudnickiej pozbawione będzie barier architektonicznych i zdecydowanie ułatwi korzystanie z oferty Krapkowickiego Domu Kultury. Zakończenie tych prac planowane jest na listopad tego roku.

  więcej»
 • Złote i Diamentowe Gody

  11 Października 2018
  IMG_1992 (Custom).jpeg

  „Życie Wasze rozkwitało jak wiosna, pełne było zapału, radości oraz gorącego serca. Nauczyło Was jednak wiele - jak szanować człowieka, wielkość małżeństwa zahartowało cierpieniem. Pozwoliło Wam również ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie a bogactwem  swego serca i doświadczenia doskonalić założoną rodzinę”. Tak burmistrz Andrzej Kasiura 10 października przywitał pary świętujące piękny jubileusz. 60 lat pożycia małżeńskiego świętowali w Sali Ślubów: Janina i Józef Baherycz, Romana i Ryszard Dąbrowscy Jadwiga i Józef Gutkowscy, Magdalene i Władysław Guziak Klara i Kazimierz, Jaskulscy Maria i Józef Kania, Berta i Leon Malek, Krystyna i Brunon Nowak, Alina i Stanisław Pawełczyk, Hildegarda i Walter Pelka, Stefania i Hubert Piosek, Rozalia i Ernest Reinert, Dorota i Werner Stawik, Lotta i Franciszek Wojtyna, Hieronima i Jan Zawadzcy.IMG_1940 (Custom).jpeg

  więcej»
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).