• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Wiosenne spalanie na działkach

 

Ognisko1.jpeg

 

W okresie wiosennym na działkach ogrodowych rozpoczął się proces spalania pozostałości roślinnych. Strażnicy miejscy przypominają jednak, że czyn ten stanowi wykroczenie określone w dyspozycji art. 191 ustawy o odpadach. Na terenie Gminy Krapkowice funkcjonuje selektywna zbiórka odpadów typu ,,bio”. Ustawa o odpadach ściśle reguluje, że jeśli taka gospodarka odpadami w danej gminie ma miejsce to spalanie pozostałości roślinnych na działkach i posesjach przydomowych jest wykroczeniem.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).