• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Obuwniczy Szlak"

Pierwszy krok „Obuwniczym szlakiem”. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura podpisał umowę na realizację projektu. Wniosek złożony został w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

DSC_1719.jpeg

„Obuwniczy szlak” to pomysł krapkowickich urzędników. Forma buta usytuowana zostanie w miejscach ciekawych, atrakcyjnych, ważnych historycznie. By uzyskać więcej informacji każdy będzie mógł zeskanować kod QR.

Początkowo wykonanych zostanie osiem butów (Krapkowice, Rogów Opolski, Żużela), ale projekt jest rozwojowy. Do współpracy przy nim, podobnie jak we Wrocławiu, zaproszeni mogą zostać prywatni darczyńcy, którzy będą chcieli ufundować wykonanie rzeźby.

IMG_20180316_130729.jpeg

Już tworzone są gliniane formy butów. Na ich bazie powstaną gipsowe odlewy, a następnie rzeźby z brązu.

Wybór formy buta nie był oczywiście przypadkowy. But znakomicie wpisuje się w historię Krapkowic. Śląskie Zakłady Przemysłu Skórzanego „Otmęt” przez kilkadziesiąt lat były potentatem w branży obuwniczej. To do pracy w zakładach przyjeżdżali mieszkańcy z całej Polski. Dzięki temu Krapkowice są miejscem bogatym kulturowo. Mieszają się tu tradycje i zwyczaje wschodu i zachodu, to swoisty „tygiel kulturalny”. Otmęcki but to niemal synonim: wysokiej jakości wykonania i doskonałej opinii wśród klientów. Ponadto forma buta znakomicie wpisuje się w hasło promocyjne „Krapkowice, na skrzyżowaniu szlaków Europy”. 

"Obuwniczym szlakiem" będzie można podążać już we wrześniu.

IMG_20180316_130809.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).