• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Dronem w smog"

       27 marca w Gliwicach odbyła się konferencja dotycząca monitorowania jakości powietrza z wykorzystaniem dronów „Dronem w Smog”. Z ramienia Urzędu  Miasta i Gminy w Krapkowicach w konferencji uczestniczyli zastępca burmistrza Romuald Haraf oraz  przedstawiciele Straży Miejskiej. Podczas konferencji zaprezentowano dron do monitorowania powietrza, tzw. „Nosacz”. Swoje doświadczenia z użyciem tego sprzętu podczas monitorowania niskiej emisji spalin przedstawili strażnicy miejscy z Katowic i Gliwic. Z metodyką pomiarową uczestników konferencji zapoznał przedstawiciel Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla. Przedstawione zostały także zagadnienia dotyczące prawa lotniczego oraz procesu szkolenia operatorów.

IMG_20180327_113501.jpeg

Konferencję zakończyło pobieranie próbek przy użyciu drona oraz dyskusja panelowa. Podczas rozmowy organizatorzy oraz przedstawiciele straży miejskiej podkreślali, że wykorzystanie drona jest tylko narzędziem pomocniczym przy ustalaniu miejsca, w którym dochodzi do spalania odpadów. Strażnicy po ustaleniu takiego obiektu muszą przeprowadzić kontrolę oraz sporządzić z niej protokół. W zależności od stwierdzenia, czym jest opalany dany budynek, podejmowane są dalsze czynności przewidziane prawem.

IMG_20180327_130301.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).