• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Burmistrz zabiega o inwestycje na DK45

Trwają rozmowy burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury z wojewodą opolskim Adrianem Czubakiem w sprawie inwestycji na drodze krajowej nr 45 przebiegającej przez gminę Krapkowice (odcinek od zjazdu z autostrady A4 do ronda w Krapkowicach przy ul. Prudnickiej). Burmistrz Andrzej Kasiura po raz kolejny spotkał się  w tej sprawie z wojewodą w ubiegłym tygodniu. Gminie Krapkowice zależy w szczególności na budowie dwóch skrzyżowań o ruchu okrężnym przy zjeździe z autostrady w Dąbrówce Górnej oraz w Rogowie Opolskim na skrzyżowaniu z drogami prowadzącymi do terenów inwestycyjnych. Ronda mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo i płynność włączania się do ruchu uczestnikom drogi krajowej i dróg gminnych. Ze wstępnych informacji wynika, że przebudowa jest już wstępnie zaplanowana. To efekt wielu rozmów także zastępy burmistrza Andrzeja Brzeziny, który zabiegał o inwestycje zarówno w Ministerstwie Transportu w Warszawie, jak i w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dzisiaj wiadomo już, że inwestycje znalazły się na liście zadań priorytetowych, a ich realizacja jest coraz bardziej prawdopodobna. Inwestycje te nie tylko poprawiłyby bezpieczeństwo użytkowników drogi DK45, ale znacznie podniosłyby atrakcyjność terenów inwestycyjnych w gminie Krapkowice.

Burmistrz zabiega o inwestycje_1.jpeg

Zdj. Spotkanie wojewody opolskiego Adriana Czubaka z burmistrzem Andrzejem Kasiurą i wiceburmistrzem Andrzejem Brzeziną w lipcu 2017 roku.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).