• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

20 tysięcy na dodatkowe patrole

Bezpieczeństwo mieszkańców, budowa nowej komendy, skuteczność monitoringu miejskiego, ale przede wszystkim podpisane 9 marca porozumienie o zwiększeniu liczby patroli. To główne tematy dzisiejszego spotkania burmistrza Andrzeja Kasiury, wiceburmistrza Romualda Harafa i Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach, mł. insp. Przemysława Ilnickiego.

  IMG_3831.jpeg

W ramach współpracy gmina Krapkowice przekazała 20 tysięcy złotych. Środki te przeznaczone zostaną na dodatkowe patrole policji i straży miejskiej. Funkcjonariusze kontrolują punkty wskazane przez samych mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czynności te wykonują poza godzinami pracy. Wszystko w służbie bezpieczeństwu mieszkańców.

Taka współpraca już procentuje. Między innymi dzięki bardzo dobrej współpracy policji i samorządowców przestępczość na terenie powiatu w ciągu ostatnich lat spadła o ponad 10%, a w ostatniej dekadzie o 50%.

IMG_3842.jpeg 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).