Wycieczka do Pragi

Sobota, 28 kwietnia 2018 r.

Zapraszamy na wiosenny wyjazd do Pragi. W planie wycieczki spacer po najciekawszymi uliczkami Pragi, począwszy od Dworca Głównego, poprzez Vaclavske Namesti do Rynku  Starego Miasta na którym znajduje się Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem „Orloj”, kościół Tyńskiego i pomnik Jana Husa. Następnie przejście po średniowiecznym Moście Karola na legendarne wzgórze Hradczany na którym znajduje się m.in. Zamek Praski, katedra św. Wita, Pałac Królewski i Złota Uliczka.

Planowany wyjazd o godz. 6.00 z parkingu stacji PKN Orlen (ul. 3 Maja 34 - obok sklepu Biedronki) oraz o godz. 6.10 z parkingu stacji benzynowej PKN Orlen (ul. Prudnicka 26).  

Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

charles-bridge-2819533_1920.jpeg

Po około sześciogodzinnej podróży udamy się na Plac Wacława. Później można zwiedzać Pragę wraz z opiekunem (spacer z przerwami na poszczególne atrakcje przez Rynek Staromiejski, Most Karola, Zamkowe Wzgórze na Hradczanach) lub samodzielnie korzystać z atrakcji turystycznych przygotowanych w Pradze.

prague-1350542_1920(1).jpeg

Wyjazd z Pragi około godz. 21.30, przyjazd do Krapkowic około godz. 3.00 rano w niedzielę 29 kwietnia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na wycieczkę dokonywane są w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach. Koszt wycieczki 90 zł.
Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem, ubezpieczenie NW, materiały informacyjne o Pradze oraz opiekę pilota. Zapisując osobę należy podać imię i nazwisko, adres, pesel (dane potrzebne do ubezpieczenia) oraz telefon kontaktowy i miejsce wyjazdu.

prague-1168302_1920.jpeg
Na wiosenną wycieczkę do uroczej Pragi zapraszają:

Andrzej Kasiura, Burmistrz Krapkowic oraz Janusz Szefer, Komandor Portu Jachtowego

.