ZAWODY LEKKOATLETYCZNE W KRAPKOWICACH ROZEGRANE - JUŻ 10 MAJA KOLEJNY ETAP

Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Krapkowice, przy wydatnej pomocy nauczycieli wychowania fizycznego rekrutujących się spośród startujących w zawodach szkół, zorganizowali Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce. W zawodach  wystartowali reprezentanci trzech szkół Gminy Krapkowice: ZSP Rogów Opolski, PSP 1 Krapkowice, PSSP 5 Krapkowice. Zawody rozegrano na stadionie OTMĘT w Krapkowicach w dniu 6 maja br..W sumie w zawodach rywalizowało 17 dziewcząt oraz 25 chłopców.
Wśród dziewcząt pierwsze miejsce przypadło PSSP 5 ( 1128 pkt ) minimalnie wyprzedzając drugą w rywalizacji PSP 1 ( 1084 pkt ). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna rezerw PSSP 5.
Rywalizację chłopców zdominowała reprezentacja PSSP 5 ( 864 pkt ) pozostawiając w pokonanym polu ZSP Rogów Opolski ( 715 pkt ) oraz drużynę rezerw PSSP 5 ( 624 pkt ).
Wśród chłopców gwiazdą zawodów był Dawid Asman, który zwyciężył w trzech konkurencjach. Na szczególną uwagę zasługuje jego wynik w skoku w dal, w której to konkurencji uzyskał 4,82 m. Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali kolejno:
Dawid ASMAN  ( PSSP 5 )- 259 pkt
Marcel NIKOŁAJCZYK 9 ZSP Rogów Opolski ) - 199 pkt
Mateusz GLOMB ( PSSP 5 ) - 178 pkt
Wśród dziewcząt zdecydowanie najlepszą zawodniczką zawodów była Natalia Sdzuj. Jej wynik w skoku wzwyż 1,43 może dać jej medal w zawodach indywidualnych w tej konkurencji. Na słowa uznania zasługuje również druga w rywalizacji Julia WYMYSŁOWSKA ( zwyciężyła w dwóch spośród czterech konkurencji ). Ozdobą zawodów był bieg na 600 m gdzie do samego końca trwała walka o zwycięstwo pomiędzy wspomnianymi wyżej zawodniczkami. Ostatecznie na finiszu wygrała Julia WYMYSŁOWSKA. a obie zawodniczki uzyskały bardzo dobre rezultaty , odpowiednio 2.02,60 min. oraz 2.03.40 min. Bardzo dobry rezultat w skoku w dal osiągnęła Agnieszka GŁĄB ( PSSP 5 ), uzyskując 4,25 m.
Indywidualnie kolejność zawodniczek przedstawia się następująco:
Natalia SDZUJ ( PSP 1 ) - 299 pkt
Julia WYMYSŁOWSKA ( PSSP 5 ) - 265 pkt
Agnieszka GŁĄB ( PSSP 5 ) - 237 pkt

W najbliższy piątek 10 maja br. zwycięskie zespoły rywalizować będą na stadionie OTMĘT w zawodach powiatowych, za wyniki których mocno trzymamy kciuki.

nad. D.Broj
OSiR Krapkowice