[10-05-2013] NASZA SZKOŁA JEST SUPER

Nie każdy wie o tym, że w naszej szkole miniony tydzień był tygodniem ekologicznym. Nauczyciele zorganizowali wiele ciekawych zajęć  na świeżym powietrzu. Najciekawszym zadaniem było sprawdzanie czy trawniki w naszej szkole zaspokajają potrzeby oddechowe wszystkich uczniów i personelu. Cała moja klasa była podzielona na pary. Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy było obliczanie powierzchni wyznaczonego kawałka trawnika. Po dodaniu wszystkich wyników uzyskaliśmy zaskakującą odpowiedź.  Trawnik w naszej szkole zaspokaja potrzeby oddechowe prawie całej naszej miejscowości . W pierwszym dniu minionego tygodnia wszyscy, którzy mogli przyjechali na rowerach, a ci którzy nie mogli, przyszli ubrani na zielono. Nasza szkoła założyła ogródek i sad. Uczniowie przynieśli wiele sadzonek i nasion. Klasa IV , V  i VI przygotowała glebę i posadziła w niej sadzonki. W sadzie szósta klasa zasadziła prawie 20 drzew owocowych  (jabłonie, grusze i śliwy). Wszyscy solidnie pracowali i nikt nie siedział bezczynnie . Owoce i warzywa  ze szkolnej działki będziemy dostawali do obiadu. Zorganizowano również pogadanki ekologiczne , wystawę prac plastycznych przygotowanych z odpadów oraz anglojęzyczne plakaty promujące ekologiczny tryb życia. W tym tygodniu odbędzie się akcja pisania listów dla Ziemi. Będziemy w nich uczyć dorosłych by pamiętali o szanowaniu otaczającego nas świata. Zakończeniem całej akcji będzie spotkanie z leśniczym , który już potwierdził, że spotka się z nami by opowiedzieć o swojej pracy. Myślę , że po minionym tygodniu w naszej szkole każdy z nas będzie bardziej szanował naszą planetę. To był bardzo ciekawy tydzień , wiele się nauczyłem.
                                                                                                                                 

 Kewin Grosz   kl. V, lat 12

1.2.jpeg1.1.jpeg