• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VIII Krapkowickie Forum Gospodarcze

Krapkowice jako jedno z nielicznych miast na Opolszczyźnie stanowi niemal zielony punkt na mapie migracji zarobkowej. Mimo, że wyjeżdżamy poza region, to migrujemy rzadziej niż mieszkańcy innych powiatów regionu. Częściej też wracamy. To tendencja poparta badaniami. Tak na VIII Krapkowickim Forum Gospodarczym mówił prof. zw. dr hab. Romuald Jończy, profesor nauk ekonomicznych. Decydującym czynnikiem tak wielkiego potencjału jest niewątpliwie położenie gminy, ale także  infrastruktura społeczna i dobra jakość życia.

IMG_2365.jpeg

Do Krapkowic nie tylko chętnie wracamy i zakładamy rodziny, tu także realizujemy swoje ambicje zawodowe. O ostatnich realizacjach przedsiębiorców i ich planach mówił burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Wśród wymienionych inwestycji były m.in.: Meblosoft - hala do produkcji mebli tapicerowanych, PIOMAR Sp. z o.o. - budowa magazyny logistycznego, POM SP. z o.o. – budowa hali produkcyjnej, Multiserwis Sp. z o.o. – budowa nowego biurowca, Eko Probud Bartosz Szczepanek – budowa innowacyjnego laboratorium do produkcji mas bitumicznych. Trwają także budowy: nowego magazynu firmy Paul Schockemöhle przy ulicy Transportowej oraz budowa chłodni. Powstaje także nowa siedziba firmy Maszyny Rolnicze Suchy. Już niebawem rozpoczną się prace przy budowie hali produkcyjnej, magazynu logistycznego oraz fabryki do produkcji chemii budowlanej.

Taki gospodarczy rozwój to siła napędowa gminy. Jednak by ściągnąć inwestorów na swój grunt, samorząd nie może być bierny. Dlatego w prezentacji burmistrza nie zabrakło także  informacji o obniżeniu przez gminę Krapkowice podatków od środków transportowych do najniższych w kraju oraz o ulgach w podatkach od nieruchomości.

O monitoringu jakości powietrza mówił zastępca burmistrza Andrzej Brzezina, który przypomniał, że to właśnie problem zanieczyszczenia powietrza był jednym z głównych tematów ubiegłorocznego forum gospodarczego. To po spotkaniu krapkowickich przedsiębiorców gmina złożyła autorski w skali kraju wniosek o dofinansowanie monitoringu. Efektem jest możliwość sprawdzania jakości powietrza przez mieszkańców gminy bez wychodzenia ze swojego domu. Wystarczy wejść na stronę MeteoWidget (meteoalert.pl) lub krapkowice.pl (monitoring powietrza).

IMG_2412.jpeg

Swoje prezentacje przedstawili także: Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, który mówił o możliwościach pozyskania środków zewnętrznych oraz przedstawiciele oddziału PKO Leasing.

Coroczne spotkania przedsiębiorców organizowane przez gminę Krapkowice to doskonały panel wymiany doświadczeń. W jednym miejscu kilkudziesięciu inwestorów przedstawia swoje plany, wizje rozwoju, ale i napotykane problemy. W rozwiązywaniu tych ostatnich starają się pomóc gminni samorządowcy. To właśnie w tym celu w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach działa Punkt Obsługi Inwestora.   

Wszystkim przedsiębiorcom oraz przedstawicielom instytucji okołobiznesowych dziękujemy za obecność. Liczymy, że cykliczne spotkania pozwolą zacieśnić współpracę władz gminy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przyczynią się do podtrzymania w gminie dobrego klimatu dla biznesu.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).