[08-05-2013] JAKUB BARTKOWSKI - ZWYCIĘZCĄ KONKURSU O WIEDZY POŻARNICZEJ

Turniej Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom”

   Zaczęło się od eliminacji szkolnych, w wyniku których została wyłoniona trójka uczestników naszej szkoły : Dawid Linek kl.4b, Dawid Cipper kl. 4b  oraz  Jakub Bartkowski kl.6 (opiekun Anna Jankowiak). Uczniowie musieli popisać się znajomością historii straży pożarnej w Polsce, wyposażeniem technicznym straży, środkami gaśniczymi oraz znajomością ustaw o PSP i  ochronie przeciwpożarniczej. Ponadto obowiązywał też materiał z zakresu udzielania pierwszej pomocy.


   Eliminacje gminne
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe) Jakub Bartkowski  I miejsce  8,5 pkt.

   Eliminacje powiatowe
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe) Jakub Bartkowski II  miejsce  24 pkt. (od pierwszego miejsca dzielił go 1 punkt).


   26 kwietnia 2013 r. o godzinie 11.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

   27 kwietnia (sobota) 2013 r. w Turawie o godzinie 10 rozpoczęły się eliminacje wojewódzkie w trzech kategoriach wiekowych :
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I grupa wiekowa (gimnazja)
I grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

   W pierwszej części uczniowie musieli napisać test składający się z 40 pytań. Gdy komisja sprawdzała testy uczestnicy mogli wziąć udział  w  ćwiczeniach strażackich. Nasz uczeń jako jeden z nielicznych zgłosił się do udziału. Musiał w jak najszybszym czasie ubrać się w spodnie, buty i kurtkę strażacką oraz zapiąć pas strażacki. Rozwinąć w odpowiedni sposób wąż strażacki i strumieniem wody strącić trzy pachołki. Po ćwiczeniach  zostały ogłoszone wyniki pierwszej części. Okazało się że Jakub zdobył 30 punktów i tym samym zakwalifikował się do części ustnej, gdzie musiał odpowiedzieć na trzy pytania.  Ostatecznie Jakub zdobył II miejsce i zakwalifikował się do etapu ogólnokrajowego, który odbędzie się w dniach od  6-8  czerwca w Kołobrzegu. Życzymy mu powodzenia i trzymamy za niego kciuki.
 

aut. Anna Jankowiak

 DSCF0654.jpegDSCF0655.jpegDSCF0657.jpeg
DSCF0658.jpegDSCF0659.jpeg