• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Port jachtowy nagrodzony

Port Jachtowy nagrodzony za rozwój żeglarstwa na Opolszczyźnie. Nagrodę podczas I Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego „Dar Opola” odebrał komandor krapkowickiego portu Janusz Szefer. Krapkowickiej przystani nie zabrakło także na kartach publikacji „Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa” autorstwa Ryszarda Sobieszczańskiego.

IMG_2350.jpeg

Gratulujemy i życzymy wiatru w żagle i stopy wody pod kilem, bo w Krapkowicach, położonych kilkaset kilometrów od morza, mieszkańcy i gminni samorządowcy na co dzień kierują się dewizą Jima Rohna, że „to ustawienie żagli, a nie kierunek wiatru decyduje, w którą stronę popłyniesz”. Tu dla nadodrzańskich inwestycji świeci zielone światło.

Członkom Stowarzyszenia gratulacje złożył między innymi burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, który podkreślał, że „dla gminy Krapkowice jednym z priorytetów jest rozwój funkcji turystyczno-rekreacyjnej rzek Odry i Osobłogi”.

IMG_2354.jpeg

I Opolski Plebiscyt Żeglarski odbył się z okazji siedemdziesięciu lat istnienia opolskiego żeglarstwa. Choć pierwsze próby żeglowania miały już miejsce w 1945 i 1946 roku, to wszystko zaczęło się na dobre w 1947 roku w Opolu.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).