• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie ws. gazyfikacji Żywocic

Co zrobić, by podłączyć się do sieci? O gazyfikacji Żywocic rozmawiali z mieszkańcami w popołudniowym spotkaniu 12 lutego Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, zastępca burmistrza Andrzej Brzezina, przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. w Krapkowicach – Andrzej Witkowski i Antoni Galla oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Dariusz Grabowiecki.

IMG-20180213-WA0001.jpeg

Andrzej Brzezina zwrócił uwagę między innymi na różnice cen paliw: stałe ceny gazu i rosnące ceny węgla kamiennego, co bezpośrednio przekłada się na koszty eksploatacji instalacji c.o. Zastępca burmistrza poinformował także o możliwości montażu pieców węglowych jedynie 5 generacji. To prawo zacznie obowiązywać już od 1 lipca 2018 roku. Nie zabrakło informacji o przyznawanych przez gminę Krapkowice dotacjach celowych oraz pożyczkach z WFOŚiGW na wymianę kotłów węglowych, a także innych źródłach finansowania tych inwestycji.

IMG-20180213-WA0002.jpeg

W zebraniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Dziękujemy Państwu za obecność i wiele cennych uwag, które pozwolą na optymalne przeprowadzenie procesu gazyfikacji w gminie Krapkowice. Ta inwestycja bezpośrednio przyczyni się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy.  

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).