• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dostojni Jubilaci

„Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty małżeństwa, to wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej. Życzyć by sobie należało aby wszystkie małżeństwa były tak dobre jak Wasze”. Tak burmistrz Andrzej Kasiura 7 lutego przywitał 22 pary świętujące piękny jubileusz, Złote Gody. Burmistrz w imieniu  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Jubilatom medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Za 50-lecie pożycia małżeńskiego odznaczeni zostali Państwo:

Stanisława i Henryk Chmura, Elżbieta i Helmut Garus, Magdalena i Jan Glomb, Barbara i Gerhard Grotkowscy, Janina i Jan Guś, Daniela i Engelbert Hajduk, Irena i Karol Janocha, Eleonora i Henryk Jaschik, Bronisława i Piotr Jaszkowic, Zofia i Janusz Jelonek, Stanisława i Stanisław Kiczyńscy, Janina i Jan Kląskała, Maria i Walter Kolasa, Barbara i Manfred Kopiec, Krystyna i Piotr Krauze, Elżbieta i Piotr Kuczera, Marianna i Ewald Kulik, Dominika i Emil Majewscy, Helena i Stanisław Mardaus, Zofia i Franciszek Mehlich, Donata i Robert Nowiccy, Wiesława i Jerzy Orzechowscy, Helena i Paweł Polak, Krystyna i Henryk Rymwid-Mickiewicz, Gertruda i Reinhold Schneider, Krystyna i Tomasz Sokołowscy, Agnieszka i Hubert Torka.

Swoją przysięgę odnowili także państwo Maria i Zbigniew Szczygielscy. Para świętowała 68 rocznicę pożycia małżeńskiego.

Małżeństwom, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości, a obchodziły swój jubileusz, urzędnicy medale, legitymacje oraz listy gratulacyjne dostarczą osobiście.

IMG_2162.jpeg

Wzajemny szacunek, cierpliwość i wyrozumiałość – te wartości, jak przyznają małżonkowie, stanowią filar trwałego związku. A wiedzą, co mówią są ze sobą pół wieku. Życie nauczyło ich wiele, a wzajemne wsparcie pozwoliło skutecznie pokonywać przeszkody.

„Dziękuję Państwu za wszystko czego dokonaliście w życiu: za Waszą miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci i noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na Waszej skroni… Jesteście wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń” tak do Jubilatów mówił burmistrz Andrzej Kasiura.

Podczas spotkania nie zabrakło także symbolicznej lampki szampana oraz występów Klubu Wokalisty działającego przy Krapkowickim Domu Kultury.

Wszystkim parom życzymy wszelkiej pomyślności oraz dalszych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).