• PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy przypominamy, że w 2020 roku nie wnosimy opłat za posiadanie psa. Właściciele czworonogów, którzy już dokonali płatności otrzymają jej zwrot na konto.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

„Mały Śląsk”

Jeden z najlepszych dziecięco-młodzieżowych zespołów folklorystycznych w Polsce wystąpił w Żywocicach. W niedzielę 28 stycznia w kościele św. Floriana artyści w przepięknych regionalnych strojach zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy.

„Mały Śląsk” wystąpił w Żywocicach na zaproszenie burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury. Zespół działa od 1973 roku. Jest objęty patronatem przez Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” z Koszęcina. W ciągu wielu lat istnienia zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na przeglądach i festiwalach krajowych i zagranicznych.

Członkowie odbyli tourne po Włoszech, Francji i USA. "Mały Śląsk" odwiedził też Krym, Serbię, Turcję,  Bułgarię, Finlandię, Hiszpanię i Portugalię. W każdym z tych krajów program koncertowy był nagradzany wielkimi brawami. Podobnie było w Żywocicach, gdzie w wypełnionym kościele parafialnym każdy występ kończyły brawa.

Niepowtarzalny klimat, piękne wykonanie kolęd na głosy i barwne, regionalne stroje sprawiły, że było to wyjątkowe, niedzielne popołudnie. Wstęp na koncert był bezpłatny.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).