• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy, informujemy, że Straż Miejska w Krapkowicach we wtorki i czwartki pracuje na dwie zmiany: I od godz. 7.00 do 15.00  i  II od 12.00 do 20.00. Pozostałe dni od 7.00 do 15.00. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Krapkowicki Rynek

Najbardziej reprezentacyjną częścią miasta jest krapkowicki Rynek. Posiada typowo średniowieczną zabudowę - fontanna na środku, wokół stare kamieniczki, jedna obok drugiej, ulokowane na obwodzie prostokąta, poprzecinane wąskimi, dojazdowymi uliczkami. Najstarsza kamienica pochodzi z XVII wieku - Dom w Rynku nr 4 z niezmienionym frontem z 1784 roku. Późnobarokowy, narożny, usytuowany szczytowo. Elewacja frontowa pięcioosiowa z wejściem umieszczonym we wnęce zamkniętej segmentowo. Dach siodłowy kryty eternitem. Spalony w 1945 roku, odbudowany w 1950.  Na jednej z kamienic widnieje herb Krapkowic – dawniej mieścił się tu magistrat, a dziś restauracja.

krapkowice_rynek.jpeg krapkowicki rynek_dom nr 4.jpeg Krapkowicki rynek_narożny dom z herbrm.jpeg

fot. Misiak

Przed laty na środku rynku stał drewniany ratusz, który spłonął w wielkim pożarze w 1845 roku i już nigdy nie powrócił na krapkowicki rynek.

Zapraszamy na wirtualny spacer po mieście: rynek»


 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).